Дома популарни видеа со над 100

Изгубени во премерот

Изгубени во премерот

  • ЊТФ Интересно

Би молчел ли ако ти фалат 2 или 3 квадрати во станот за чија исплата ќе работиш половина живот?

Види
Дами и господа - германски јазик

Дами и господа - германски јазик

  • Хаха ЊТФ Интересно
12 луди акробации што Ред Бул ги направи со Ф1 болидите

12 луди акробации што Ред Бул ги направи со Ф1 болидите

  • ЊТФ Интересно

Никој не носи Формула 1 болиди на повеќе места во светот од Ред Бул. Но, заедно со своите ревии во поголемите градови низ целата планета, тимот изведе спектакуларни акробации на различни познати локации. На оваа листа ги избравме нашите 12 омилен...

Види
4К снимка од експлозијата во Бејрут

4К снимка од експлозијата во Бејрут

  • ЊТФ Интересно

Експлозијата на пристаништето во Бејрут усмрти над 158 лица, повреди над 6.000 и расели повеќе од 300.000. Новите 4К снимки во бавно движење покашуваат како се ширеше бранот од експлозијата, уништувајќи згради на оддалеченост од 10 километри.

Види
Робот од 18 метри ги прави првите чекори

Робот од 18 метри ги прави првите чекори

  • ЊТФ Интересно

Не, не го гледате Pacific Rim или луд аниме - ова е вистински 18-метарски робот што ги прави своите први чекори.

Види
Неоткриената историја на жабата Пепе

Неоткриената историја на жабата Пепе

  • Хаха ЊТФ Интересно

Жабата Пепе стана културна икона на интернет. Тој е сакатен, демонизиран, фален, сакан и обожаван, но какво е потеклото на оваа жаба? Во ова видео се истражуваат мистериозните пророштва и случајности направени за жаби и евентуално Пепе.

Види
Девојка лета на мега дрон

Девојка лета на мега дрон

  • ЊТФ Интересно
Работење од дома - Фабио Вибмер

Работење од дома - Фабио Вибмер

  • ЊТФ Интересно

Кога сте ограничени, станувате креативни

Види
Џозеф Гордон-Левит снима шупаци

Џозеф Гордон-Левит снима шупаци

  • ЊТФ

Видео старо 14 години каде што Џозеф Гордон-Левит снима агресивни папараци

Види