Дома популарни видеа со над 100

Ина - Рај (DJ Asher Remix)

Ина - Рај (DJ Asher Remix)

 • Музика Слатко Интересно

Режија: Зоран Зонде Стојановски Модел: Мартина Михајловска Музика: Ина - Рај (DJ Asher Remix) Локација: Скопје, Македонија (ХОТЕЛ ИБИС)

Види
УШТЕ МИ ФАЛИШ / MI MANCHI ANCORA (2020)

УШТЕ МИ ФАЛИШ / MI MANCHI ANCORA (2020)

 • Музика Интересно

#STAYHOME #СЕДИДОМА - Музичка соработка на Александар и Дац со нашиот еминентен тенор Благој Нацоски кој живее и работи во Џенова, Италија. Заедно ја отпеаја "Уште ни фалиш" на македонски и италијански како порака на солидарност и љубов во овие теш...

Види
Музичко - балетскиот училишен центар „Илија Николовски - Луј“ од карантин

Музичко - балетскиот училишен центар „Илија Николовски - Луј“ од карантин

 • Музика Интересно

Видеото е направено од диригентот Ле ФИ и учениците од Симфонискиот оркестар на Музичко - балетскиот училишен центар „Илија Николовски - Луј“, за време на карантин и е изведба на музика од филмот Пиратите од Карибите.

Види
Ленинград - Колшик

Ленинград - Колшик

 • Музика ЊТФ Интересно
Мартина Михајловска - Третирај ја како да е од стакло

Мартина Михајловска - Третирај ја како да е од стакло

 • Музика Слатко Интересно

Режисер: Зоран Зонде Стојановски Модел: Мартина Михајловска Музика: NoMbe - California Girls Локација: Скопје, Македонија и Лефкада, Грција

Види
Еминем во фристајл го напаѓа Трамп со македонски натпис на дуксери

Еминем во фристајл го напаѓа Трамп со македонски натпис на дуксери

 • Музика Интересно

На доделувањето на хип-хоп награди во Мајами, Еминем отворено се нафрли со погрдни зборови кон Трамп. На дуксерите во позадина се гледа натписот „Семоќниот“ напишан на македонски јазик. Си Ен Ен го поврзаа натписот со велешките креатори на лажни вест...

Види
Депресито - Ланчо feat. G-Man

Депресито - Ланчо feat. G-Man

 • Музика Хаха
LD Pistolero гостин на Фчерашни новости

LD Pistolero гостин на Фчерашни новости

 • Музика Интересно
Јана Бурческа - Dance Alone

Јана Бурческа - Dance Alone

 • Музика

Најдобрата песна некогаш пратена од Македонија на Евровизија. Уживајте и споделете го вашето мислење.

Види
Убав сончев ден

Убав сончев ден

 • Музика Хаха

Песна за поздравување на убавиот сончев ден

Види
Новиот спот на Faith No More режиран од македонскиот режисер Гоце Цветановски

Новиот спот на Faith No More режиран од македонскиот режисер Гоце Цветановски

 • Музика

Американскиот рок бенд Faith No More го објави видеото за синглот „Cone of Shame“, во режија на нашиот режисер Гоце Цветановски.

Види
Мајка и пее приспивна песничка на својата ќерка од Продиџи

Мајка и пее приспивна песничка на својата ќерка од Продиџи

 • Музика Хаха

Мартина Хил е најсмешната жена во Германија која на својата ќерка и пее необична приспивна песна.

Види