Свежо последни видеа

Дами и господа - германски јазик

Дами и господа - германски јазик

 • Хаха ЊТФ Интересно
Макетарство во Македонија

Макетарство во Македонија

 • Интересно

Northrop T-38 Talon USAF 1/48 Woflpacк

Види
12 луди акробации што Ред Бул ги направи со Ф1 болидите

12 луди акробации што Ред Бул ги направи со Ф1 болидите

 • ЊТФ Интересно

Никој не носи Формула 1 болиди на повеќе места во светот од Ред Бул. Но, заедно со своите ревии во поголемите градови низ целата планета, тимот изведе спектакуларни акробации на различни познати локации. На оваа листа ги избравме нашите 12 омилен...

Види
90 секунди со Венко Филипче

90 секунди со Венко Филипче

 • Интересно
4К снимка од експлозијата во Бејрут

4К снимка од експлозијата во Бејрут

 • ЊТФ Интересно

Експлозијата на пристаништето во Бејрут усмрти над 158 лица, повреди над 6.000 и расели повеќе од 300.000. Новите 4К снимки во бавно движење покашуваат како се ширеше бранот од експлозијата, уништувајќи згради на оддалеченост од 10 километри.

Види
Тениски меч на тераса со Федерер

Тениски меч на тераса со Федерер

 • Слатко Интересно
Робот од 18 метри ги прави првите чекори

Робот од 18 метри ги прави првите чекори

 • ЊТФ Интересно

Не, не го гледате Pacific Rim или луд аниме - ова е вистински 18-метарски робот што ги прави своите први чекори.

Види
ЧИТАЊЕ ПОД МАСКИ: Убавицата и Sверот

ЧИТАЊЕ ПОД МАСКИ: Убавицата и Sверот

 • Интересно

„Читање под маски“ претставува едукативна онлајн програма која се состои од драмско читање на кратки детски поучни раскази (бајки), преку актерска импровизација и имитација на двајцата млади актери Сара Анастасовска и Даријан Петров. Проектот „Чит...

Види
Jambl - Кул апликација за битови

Jambl - Кул апликација за битови

 • Музика Интересно

Креирајте вкусни мелодии за неколку секунди со оваа неверојатно моќна алатка што го отклучува вашиот внатрешен музички гениј.

Види
Неоткриената историја на жабата Пепе

Неоткриената историја на жабата Пепе

 • Хаха ЊТФ Интересно

Жабата Пепе стана културна икона на интернет. Тој е сакатен, демонизиран, фален, сакан и обожаван, но какво е потеклото на оваа жаба? Во ова видео се истражуваат мистериозните пророштва и случајности направени за жаби и евентуално Пепе.

Види
Влегување во црвено

Влегување во црвено

 • Музика Интересно

Авантурата на Ана е патување кон ново откритие. Нејзината љубопитна душа ја наведува да го започне патувањето. Нејзиниот акутен ум дозволува да ги реши енигмите во нејзиниот пат. Нејзиното срце и страст ја насочуваат во вистинската насока....

Види