Жешко видеа со над 50 и под 100

Еминем во фристајл го напаѓа Трамп со македонски натпис на дуксери

Еминем во фристајл го напаѓа Трамп со македонски натпис на дуксери

  • Музика Интересно

На доделувањето на хип-хоп награди во Мајами, Еминем отворено се нафрли со погрдни зборови кон Трамп. На дуксерите во позадина се гледа натписот „Семоќниот“ напишан на македонски јазик. Си Ен Ен го поврзаа натписот со велешките креатори на лажни вест...

Види
Пред поплавата - Документарец со Леонардо Ди Каприо

Пред поплавата - Документарец со Леонардо Ди Каприо

  • Интересно

Документарен филм за климатските промени со Леонардо Ди Каприо

Види
Почетоците на сноубордингот

Почетоците на сноубордингот

  • Интересно

"Скироли на снег или што и да им се тие даски, се опасни за скијачите." Во 1985та година, кога била една од првите години на сноубордингот, скијачите не ги сакале многу новите дечки со сноуборди. Според нив даските биле опасни а луѓето што бордале др...

Види